שיטות טיפול

דיקור סיני לבע"ח

דיקור סיני, או בשמו הלטיני "אקופונקטורה" אומר החדרת מחטים דקיקות סטריליות לנקודות דיקור ספציפיות.

ישנן 365 נקודות דיקור עיקריות בגוף של בעל חיים, הממוקמות לאורך המרידיאנים. רוב נקודות הדיקור ממוקמות באשכולות קטנים של עצבים עם מוליכות חשמלית גבוהה של קצות עצבים, במצבורים של תאי מאסט (השייכים למערכת החיסונית), כלי דם ולימפה.

​​אלקטרו-אקופונקטורה לבע"ח

אלקטרו = גירוי חשמלי,  אקופונקטורה = דיקור. מעולה למצבים נוירו-מוסקולרים (הקשורים לעצב-שריר).

​מטרת הטיפול לעורר ריפוי והקלה על כאב ולהקל על התכווצות שרירים. ע"י שליחת גלים חשמליים לנקודות דיקור הוא מעביר דם סטטי וקרישי דם לזרם הדם, מגדיל את זרימת הדם ומעורר את קצות העצבים עמוק בתוך הרקמה מתחת לנקודות דיקור.

הידרותרפיה לכלבים

הידרותרפיה משמעותה טיפול פיזיותרפיה הנעשה במים מחוממים העושה שימוש בתכונות הפיזיקליות הייחודיות של המים. טיפול במים משפר את התפקוד של מערכת שלד-שריר ועצבים.

כאשר נמצאים בתוך המים, הגוף מאבד שני שליש ממשקלו וכך קל יותר לטפל בכאב ללא לחץ על המפרקים או עמוד שדרה.

פרחי באך לבעלי חיים

​גם לבעלי חיים, בדומה לבני אדם, יש רגשות. הם יכולים להיות עצובים או שמחים, יכולים לחוות פחדים וחרדות או יכולים לעבור טראומה אשר תשפיע על חייהם ומצבם הרגשי.

לכלבים וחתולים יש נטייה לזכור טראומה שחוו, אפילו עוד בהיותם גורים, לאורך זמן. כמו שטראומות משפיעות על אנשים בהתנהלותם בחיים (גם אם זה בתת מודע), כך גם זה משפיע על בעלי חיים.

עלוקות רפואיות לכלבים וחתולים

​רבים מהאנשים השומעים לראשונה על טיפול בעלוקות רפואיות, התגובה היא סלידה.

חשוב להבהיר - העלוקות בהן משתמשים לטיפול ברפואה משלימה לבעלי חיים הן עלוקות רפואיות הגדלות במעבדה מבוקרת השומרת על איכותן ובכך נמנעת העברת זיהומים ומחלות.

לייזר רך​ לבע"ח

​לייזר רך -  LLLT - Low Level Laser Treatment

נקרא גם לייזר קר, ללא אפקט חימום. עוצמתו נמוכה mw 1-1000  וחודר עד עומק הרקמה בלי לחתוך או לפגוע בעור. העוצמה כל כך נמוכה שגם הקרינה אינה נראית לעין (הוסיפו מנורה כדי שאנחנו נראה). ולכן גם בטוח לשימוש.

צמחי מרפא לבע"ח

​​טיפול בצמחי מרפא לבעלי חיים יכול לתרום רבות בתהליך הריפוי של הגוף, הן בפן הפיזי והן בפן הרגשי-נפשי. לרוב השימוש בצמחי מרפא בטיפולים ברפואה משלימה לבעלי חיים הינו בשילוב עם הטיפול בדיקור סיני ובכך מעלה את אחוזי ההצלחה להחלמה.